'Consument laat geld liggen op energiemarkt'

Laatste update:  22 december 2009 17:06 info

DEN HAAG - Consumenten kunnen tot meer dan 100 euro per jaar besparen door hun gas- of elektriciteitsleverancier in te wisselen voor een ander.

Foto:  ANP

Omdat ze de kosten en risico's van overstappen onnodig hoog schatten, lopen veel huishoudens dat voordeel echter mis.

Dat concludeert de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) in een dinsdag gepubliceerd onderzoek.

Volgens de NMa kan het verschil tussen de hoogste en laagste prijs van een jaarcontract voor gas oplopen tot 150 euro per huishouden.

Op elektriciteit kan 85 euro worden bespaard in vergelijking met de duurste aanbieder. Bij driejarige contracten kan het voordeel voor gas en elektriciteit samen zelfs oplopen tot 320 euro per jaar.

Pessimistisch

Klanten hebben vaak echter een pessimistisch beeld van het overstappen, stelt de NMa. Zo worden de voordelen lager geschat dan ze werkelijk zijn en verwachten consumenten vaak problemen bij een overstap. Die vrees is volgens de concurrentiewaakhond echter niet terecht.

Daarnaast wijst de NMa energiemaatschappijen op het gevaar dat consumenten geïrriteerd raken door de manier waarop ze klanten proberen te werven. Daardoor kunnen mensen een afkeer krijgen van de energiemarkt, waarschuwt de toezichthouder.

Verdubbeld

Vorig jaar wisselde 9 procent van de huishoudens van energieleverancier. Daarmee is het aantal overstappers in drie jaar tijd verdubbeld.

Sinds de energiemarkt voor kleinverbruikers in 2004 werd geliberaliseerd, stapte 28 procent van de huishoudens over naar een andere maatschappij.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl