Meer kerstreserveringen in horeca verwacht

Laatste update:  15 december 2009 10:30 info

WOERDEN - In België mag de bezettingsgraad van de restaurants tijdens de kerstdagen dan flink teruglopen, in Nederland verwacht de horeca met de feestdagen juist meer reserveringen dan vorig jaar.

Foto:  ANP

Zeker anderhalf miljoen mensen zouden tijdens de kerst in een restaurant willen eten. Dat is 1,5 procent meer dan in 2008.

Dat blijkt uit een onderzoek door Foodstep in opdracht van het Bedrijfschap Horeca en Catering. Tot deze week is 7 procent van de reserveringen gemaakt en eveneens 7 procent van de consumenten verwacht de komende dagen de reservering te maken, zo maakte Foodstep op uit een peiling in de sector.

Onbezorgd

''Gasten willen ondanks de economische situatie toch gezellig onbezorgd genieten'', zegt Lodewijk van der Grinten, directeur van Koninklijke Horeca Nederland. Favoriete dag om uit eten te gaan is tweede kerstdag.

Restaurants serveren tijdens de kerstmaaltijden steeds meer menu's die uit meerdere kleine gerechtjes bestaan, weten de onderzoekers.

Traditioneel

''Ook worden traditionele gerechten geserveerd waarbij kreeft, coquilles en hert worden begeleid door wereldwijnen. Steeds meer restaurants maken gebruik van streekproducten en de zogeheten vergeten groentes zoals postelein, wortel- en knolgroenten."

"Naast de traditionele restaurants worden ook vooral de Chinees-Indische wokrestaurants goed bezocht door families met kinderen.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl