VS op weg naar scherper toezicht

Laatste update:  12 december 2009 00:11 info

WASHINGTON - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijdag ingestemd met voorstellen die het financieel toezicht in de Verenigde Staten ingrijpend zullen veranderen.

Foto:  ANP

De nieuwe regelgeving komt uit de koker van de Amerikaanse president Barack Obama, die de teugels op de financiële sector strakker wil aantrekken. Volgend jaar buigt de Senaat zich nog over de voorstellen.

De nieuwe regels voorzien erin dat er een instelling komt die ervoor moet waken dat het financiële systeem als een kaartenhuis ineenzakt.

Durfinvesteerders

Verder krijgen durfinvesteerders en kredietbeoordelaars meer beperkingen. Daarnaast komt er een toezichthouder die erop gaat toezien dat aan consumenten geen ondeugdelijke producten worden verkocht. Ook het toezicht op het stelsel van centrale banken wordt versterkt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl