Kerstdiner het duurst in Amsterdam

Laatste update:  11 december 2009 17:52 info

WARMOND - Wie dit jaar met kerst in een restaurant gaat eten, betaalt het meest in Amsterdam. Een vijfgangenmenu kost in de hoofdstad gemiddeld 60,66 euro.

Foto:  Inertia Stock

Het goedkoopst eet men in Groningen. Daar kost een kerstmenu gemiddeld 46,38 euro, ofwel 15 euro goedkoper. Dit blijkt uit het vrijdag gepubliceerde kerstonderzoek van horeca-adviesbureau Van Spronsen & Partners.

Gemiddeld betaalt de restaurantbezoeker in Nederland voor een vijfgangen kerstdiner 55,12 euro. Den Haag, dat zich de laatste jaren steeds meer profileert als culinaire stad, eindigt op de tweede plaats met een gemiddelde prijs van 59,43 euro voor een vijfgangen menu.

Breda

Ook Breda, dat op de tweede plaats eindigde in een onderzoek naar de meest gastvrije stad, is relatief duur en staat op de derde plaats met 58,54 euro.

Haarlem, de meest gastvrije stad van Nederland, blijkt ook niet goedkoop. Een kerstdiner kost hier gemiddeld 58,37 euro, waarmee Haarlem de vierde plek bezet. In het zuidelijker gelegen 'Bourgondische' Den Bosch betaalt men voor een kerstdiner een gemiddelde prijs van iets meer dan 55 euro.

Goedkoopst

Van de vier grote steden is Utrecht het goedkoopst met een prijs van 54,61 euro. Daarmee staat Utrecht op de veertiende plek in het onderzoek. Rotterdam eindigt op de zesde plaats met 57,11 euro voor een diner van vijf gerechten.

Het adviesbureau vergeleek in het onderzoek de kerstmenu's van ruim driehonderd restaurants in de 21 grootste steden van Nederland.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl