Buschauffeurs leggen werk spontaan neer
HEERLEN - Zuid-Limburg heeft het vrijdagochtend zonder busvervoer van Veolia moeten stellen. Zo'n vierhonderd chauffeurs legden vrijdagochtend spontaan het werk neer na een gewapende overval op een chauffeur donderdagavond in Kerkrade.
Foto: Lucas Benschop
Vanaf twaalf uur rijden de bussen weer, maakten bestuurder Janny Koppens van FNV Bondgenoten en Veolia Limburg directeur René de Beer vrijdag bekend.
De reizigers kunnen vrijdag de rest van de dag gratis reizen met de bus, zei De Beer. Dit als compensatie voor de overlast.
Met de door de directie van Veolia Limburg gesteunde staking wilden de chauffeurs een signaal naar de samenleving afgeven, nadat meerdere chauffeurs de afgelopen weken slachtoffer waren geworden van gewelddadige gewapende overvallen.
Stewards
Veolia wil snel stewards op de bussen ter verbetering van de veiligheid, maar is daarbij afhankelijk van de medewerking van de gemeenten.
De actie ontstond vrijdagochtend spontaan in Heerlen, aldus Koppens. Volgens De Beer lag rond zeven uur vrijdagochtend het hele busvervoer in Zuid-Limburg, in de driehoek Sittard-Heerlen-Maastricht, volledig stil.
Gewapende overval
Directe aanleiding voor de actie was de gewapende overval op een buschauffeur bij een halte aan de Kampstraat in Kerkrade donderdagavond, aldus Koppens en De Beer.
De politie hield na de overval een 30-jarige verdachte uit Kerkrade aan. ''Het is al de derde keer in een week tijd dat een chauffeur bij een gewapende overval is beroofd van persoonlijke- en bedrijfseigendommen'', aldus De Beer.
Gekken
''Het feit dat er donderdagavond vier passagiers in de bus zaten, schrok de overvaller niet af. Onze chauffeurs zijn bang wie er 's avonds na negen uur instapt. Zo kan het niet langer. De bussen hebben camera's, we hebben opname-apparatuur en extra personeel ingezet. Maar dit soort gekken houd je niet tegen''. De Beer wil dat er snel vijftien stewards in de bussen komen.


Startpagina