'Tientallen ontslagen bij Volkskrant en Trouw'

Laatste update:  25 november 2009 13:12 info

AMSTERDAM - Op de redacties van de Volkskrant en Trouw verdwijnen tientallen arbeidsplaatsen. De Belgische uitgever Christian van Thillo, die de kranten eerder dit jaar kocht, wil ook flink snijden in de internetsites van beide titels.

Foto:  ANP

Dat meldt De Telegraaf woensdag op gezag van 'bronnen bij De Persgroep', het bedrijf van Van Thillo. De uitgever betaalde eerder dit jaar 130 miljoen euro voor de overname van de Volkskrant, Trouw, het AD en NRC Handelsblad. Die laatste titel moet nog dit jaar worden verkocht. Van Thillo schrapte bij het AD eerder al 185 fte's.

Volgens De Telegraaf zou De Persgroep bij de Volkskrant 45 van de 215 fte's op de redactie willen schrappen. Bij Trouw verdwijnen dan 25 voltijdsbanen, waarna er negentig overblijven.

Websites

Van Thillo zou daarnaast flink willen snijden in de online activiteiten van de kranten. Hij wil af van de aparte sites per krant: de redacties moeten online meer samenwerken, en zich verder richten op hun papieren uitgaven.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl