Economie VS groeit minder hard

Laatste update:  24 november 2009 15:47 info

WASHINGTON - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal minder hard gegroeid dan eerder werd aangenomen.

Foto:  ANP2

De totale waarde van de goederen en diensten die in de Verenigde Staten zijn geproduceerd, is met 2,8 procent toegenomen.

Dat blijkt uit de dinsdag bekendgemaakte tweede raming van het ministerie van Handel.

Bij de eerste raming vorige maand werd nog een groei van het bruto binnenlands product gemeld van 3,5 procent, de eerste kwartaal-op-kwartaalgroei sinds het derde kwartaal van 2007. Analisten rekenden op een neerwaartse bijstelling naar 2,9 procent.

Consumenten

Consumenten waren in belangrijke mate debet aan de herziening, doordat ze de hand op de knip hielden.

De uitgaven, goed voor twee derde van de economie, stegen met 2,9 procent. In de eerste raming was er nog sprake van een stijging van 3,4 procent.

Andere redenen om de groeiverwachting te temperen, waren de forse stijging van geïmporteerde goederen en diensten en lagere investeringen in onder meer kantoren en ziekenhuizen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Gemeenten

Ondernemers vinden gemeenten niet ondernemend genoeg.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl