WTO bekijkt illegaal handelen bij bankredding

Laatste update:  22 november 2009 13:58 info

LONDEN - Wereldhandelsorganisatie WTO onderzoekt of landen internationale handelsregels hebben overtreden bij de redding van hun banken.

Foto:  ANP

Dit zei directeur-generaal Pascal Lamy van de WTO zondag in de Britse krant The Sunday Telegraph.

Lamy gaat kijken of landen bij de reddingsacties protectionistische voorwaarden hebben opgelegd aan de banken. Hij noemde in het bijzonder de eis dat een bank extra geld moet uitlenen in zijn thuismarkt.

In Nederland is iets dergelijks gebeurd bij bank en verzekeraar ING. In januari kreeg ING een staatsgarantie voor verliezen op Amerikaanse probleemhypotheken.

Daarbij is afgesproken dat ING ''25 miljard euro extra krediet'' verleent aan consumenten en bedrijven in Nederland.

Voorwaarden

De Britse overheid heeft bij de redding van Royal Bank of Scotland en Lloyds ook voorwaarden over de kredietverstrekking afgedwongen. De banken moesten evenveel uitlenen aan Britse huiseigenaren en kleine ondernemingen als in 2007.

Volgens de krant heeft dit ertoe geleid dat in ieder geval RBS geld heeft teruggetrokken uit zijn buitenlandse dochters om de geldverstrekking in het Verenigd Koninkrijk te ondersteunen.

Bevoordeeld

Omdat hierbij, door het handelen van de overheid, Britse ondernemingen en consumenten bevoordeeld worden, is dit mogelijk in strijd met WTO-regels.

Als dit inderdaad het geval blijkt te zijn, zouden andere landen volgens de krant invoerheffingen mogen invoeren op producten uit het Verenigd Koninkrijk.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl