Minder bedrijven doen beroep op deeltijd-WW

Laatste update:  13 november 2009 14:44 info

DEN HAAG - Bedrijven hebben de afgelopen maanden een minder groot beroep gedaan op de deeltijd-WW dan in het begin van de regeling.

Foto:  ANP

Dat heeft waarschijnljik niet direct te maken met de economie die voorzichtig lijkt op te krabbelen, maar eerder met de aangescherpte toelatingscriteria voor de WW-steun.

Dat heeft een woordvoerster van het ministerie van Sociale Zaken vrijdag gemeld.

In totaal hebben sinds april ongeveer 3800 ondernemers de WW-steun gekregen om hun personeel gedurende de economische crisis minder te laten werken.

Grote belangstelling

Daarvan deden 2300 bedrijven een beroep op de regeling totdat in juni tijdelijk werd gestopt, omdat door grote belangstelling het einde van het budget in zicht kwam.

Na aanscherping van de voorwaarden en heropening in juli kwamen er tot en met oktober nog 1500 bedrijven bij in de deeltijd-WW.

Minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) hoopt met de WW-steun te voorkomen dat bedrijven met de crisis hun vakkrachten ontslaan, terwijl ze die straks weer nodig hebben om aan de aantrekkende vraag te voldoen bij een economisch herstel.

Evaluatie

De minister stuurt naar verwachting begin december een evaluatie van de crisissteun die per 1 januari volgend jaar stopt.

De Kamer had in oktober om de evaluatie gevraagd, omdat het er toen al op leek dat het beroep op de deeltijd-WW verminderde na de aanscherping van de voorwaarden.

Als er eind dit jaar nog geld over is in de regeling wil de Kamer bekijken of de sluitingsdatum opgerekt moet worden. Zo wordt gevreesd dat een aantal sectoren, zoals de bouw, begin 2010 nog flinke tegenvallers te verduren krijgt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl