Forse stijging WW-uitkeringen

Laatste update:  4 november 2009 11:14 info

DEN HAAG - Het aantal mensen met een werkloosheidsuitkering is opnieuw fors gestegen. Aan het einde van het derde kwartaal van dit jaar werden bijna 242.000 gewone WW-uitkeringen verstrekt.

Foto:  ANP

Dat zijn er 21.000 meer dan een kwartaal eerder. Daarnaast kregen 36.000 mensen een uitkering op basis van de deeltijd-WW, 17.000 meer dan drie maanden daarvoor.

Dit blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek woensdag heeft gepubliceerd.

In het derde kwartaal werd 1 miljard euro uitgegeven aan WW-uitkeringen en 72 miljoen aan deeltijd-WW. De regeling voor deeltijd-WW bestaat sinds april en sindsdien is in totaal 86 miljoen euro aan uitkeringen uitgegeven.

Deeltijd

De deeltijd-WW is bedoeld voor bedrijven die door de economische recessie in de problemen zijn gekomen. Zij kunnen deeltijd-WW aanvragen voor medewerkers voor wie zij tijdelijk geen werk hebben. In totaal hebben negenhonderd bedrijven een beroep gedaan op de regeling.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Gemeenten

Ondernemers vinden gemeenten niet ondernemend genoeg.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl