rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

'Spaarders kunnen DSB redden'

Uitgegeven: 17 oktober 2009 23:01
Laatst gewijzigd: 17 oktober 2009 23:14

AMSTERDAM - Als de spaarders van de DSB Bank een deel van hun spaargeld gebruiken om aandelen van de bank te kopen, kan de bank gered worden. Dat is in het kort het tweede plan om de DSB Bank te redden.

Het plan is dit weekend ontstaan. De bedenker ervan, financieel deskundige Adriaan Dorrepaal, lichtte het plan zaterdag toe in Nova. Het Steunfonds Probleemhypotheken staat achter het plan.

Dorrepaal denkt dat het plan vooral interessant is voor spaarders die het risico lopen hun geld kwijt te zijn. Sommige spaarders vallen niet onder de garantieregeling, lichtte hij toe.

Het gaat hierbij om spaarders die een hogere rente hebben aanvaard en daardoor straks achterin de rij van schuldeisers komen te staan. "Als ze niets doen, verliezen ze alles. Dan kunnen ze beter nu een deel inleveren."

Amerikaanse partij

Jelle Hendrickx van het Steunfonds Probleemhypotheken zegt dat het fonds spaarders aanraadt mee te doen. Dirk Scheringa zou ook achter dit plan om zijn bank te redden staan.

Ondertussen praat de bank ook nog met een Amerikaanse partij over een overname. NRC Handelsblad meldt dat het gaat om Lone Star uit Texas, volgens de Volkskrant praat Scheringa echter met GE Financial Services.

Meer tijd

De rechter gaf Scheringa vrijdag tot maandagochtend 09.00 uur de tijd om een overname rond te krijgen. De naamgever van de DSB Bank had de rechtbank ervan overtuigd dat er een serieuze overnamekandidaat uit de Verenigde Staten is.

Hoe het er voor staat met deze gesprekken is onduidelijk. Mocht een overname door de Amerikaanse partij er echter niet in zitten, dan kan dit nieuwe plan de rechter er mogelijk toe verleiden nog niet het faillissement van de bank uit te spreken. Hendrickx: "We zullen vragen om meer tijd."

© Novum

Overig nieuws

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

Rente

De financiering van een dijk langs de Lek levert bijna vier eeuwen later nog steeds rente op.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Beurs

Innovatie 360

Naar het werk in een auto die op koffie rijdt, drie ideeën die bedorven voedsel tegengaan en de universele 3D-bril.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'De tijd van sterke of aanzienlijke winststijgingen lijkt voorlopig voorbij'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Vastgoed

Rond vastgoedondernemer Evert Kroon hangt sinds de affaire ‘Des Bouvrie’ de zweem van belastingfraude. Een portret.

Lees verder op NUzakelijk.nl