Topmanagers ABN Amro krijgen hogere ontslagvergoeding

Laatste update:  9 oktober 2009 18:31 info

UTRECHT - Drie kantonrechters in Utrecht hebben besloten dat ABN Amro tien topmanagers, die dit jaar ontslag kregen of krijgen, een ruimere ontslagvergoeding moet geven.

Foto:  ANP

De bank heeft per 1 januari van dit jaar de ontslagvergoeding versoberd voor managers die moeten vertrekken wegens reorganisatie.

De kantonrechters hebben geoordeeld dat ABN Amro afspraken en toezeggingen uit het verleden moet nakomen.

De kredietcrisis deed zich voor nadat de afspraken waren gemaakt en heeft grote gevolgen voor de financiële instellingen, maar het gaat in deze zaken om een beperkte groep managers.

Maatschappelijke onrust

Het nakomen van de toezeggingen zal niet leiden tot onoverkomelijke problemen. Maatschappelijke onrust over de beloning van managers van banken kan niet rechtvaardigen dat ABN Amro eenzijdig de afspraken wijzigt, aldus de kantonrechters.

Eerder deze week wees een kantonrechter in Amsterdam een vordering af van een voormalig bestuurder van ABN Amro, die een ontslagvergoeding wilde van 7,5 miljoen euro. Het bestuurslid moest genoegen nemen met 2,5 miljoen euro.

De vergoeding was in 2007 toegezegd, maar in deze zaak oordeelde de rechter dat ABN Amro inmiddels in zwaar financieel weer is gekomen en dat de maatschappij kritischer is geworden over de vergoedingen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl