Prijs koopwoningen gedaald

Laatste update:  21 september 2009 12:38 info

DEN HAAG - De prijzen op de huizenmarkt blijven dalen. In augustus werd voor bestaande koopwoningen gemiddeld 5,6 procent minder betaald dan in diezelfde maand van het vorige jaar.

Foto:  Novum

 Bekijk video

Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster die maandag zijn gepubliceerd.

Alle typen koopwoningen waren vorige maand goedkoper dan een jaar geleden. Vrijstaande woningen daalden met 7 procent het meest in prijs. Tussenwoningen gingen 4,6 procent in prijs naar beneden.

In alle provincies gingen de prijzen naar beneden, maar er zijn onderling wel verschillen. in Zeeland was de prijsdaling met 2,1 procent het kleinst, in Groningen met 7,8 procent het grootst.

Prijzen

Ook vergeleken met juli van dit jaar daalden in de meeste provincies in augustus de prijzen van bestaande koopwoningen. Uitzondering vormen Utrecht, Friesland en Flevoland, waar ze juist iets hoger lager.

In augustus wisselden bijna 9600 woningen van eigenaar. Dat is ruim 38 procent minder dan in augustus 2008.

Ook hier geldt de daling alle woningtypes en ook hier is de daling het grootste bij vrijstaande woningen. Het aantal verkochte vrijstaande woningen halveerde bijna vergeleken met een jaar geleden.

Vooral in Drenthe werden een stuk minder woningen verkocht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl