Dekbedden IKEA gevuld met 'levend' dons

Laatste update:  12 september 2009 11:22 info

BRUSSEL - Dekbedden van IKEA worden gevuld met dons, dat van levende eenden en ganzen is geplukt.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit een Zweedse reportage, die zondag uitgezonden wordt in het Belgische televisieprogramma Panorama. Dat berichtten Belgische media vrijdag.

Officieel mag het dons pas geplukt worden als de vogels geslacht zijn, maar in Poolse, Hongaarse en Chinese kwekerijen worden de dieren meerdere keren geplukt voordat ze worden geslacht.

Gefolterd

''Die dieren worden gefolterd'', aldus een Belgische dierenarts, die de reportage heeft bekeken. Het dons wordt verwerkt in jassen en dekbedden voor onder meer IKEA. Binnen de EU is het levend plukken verboden

IKEA is direct gestopt met de verkoop van producten. ''Wij hebben ons hele assortiment geëvalueerd'', stelt de woordvoerster. ''Wij accepteren geen enkele vorm van dierenmishandeling bij het maken van onze producten.''

De samenwerking met een 'foute' leverancier werd direct opgezegd en de twee producten die 'levend' dons bevatten, zijn meteen uit de schappen gehaald. Het ging om een bepaald soort dekbed en kussen.

Dierenbescherming

De Dierenbescherming wil dat er een Europees keurmerk komt voor producenten waar dons in zit. Dat heeft voorzitter Frank Dales van de dierenrechtenorganisatie zaterdag gemeld.

Dales gaat het onderwerp met de Euro Group for Animals, een Europese koepelorganisatie van dierenbeschermers, op korte termijn onder de aandacht brengen van bij de Europese Unie.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl