'Korpschefs steunen bezuinigingen'
DEN HAAG - De korpschefs, de dagelijkse leiding van de politie, hebben zich achter het akkoord over de miljoenenbezuiniging op de politie geschaard.
Foto: ANP
Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken heeft dat gehoord van de voorzitter van het Korpsbeheerdersberaad, burgemeester Jozias van Aartsen van Den Haag, met wie ze deze week overeenstemming bereikte over de besparingen.
De bewindsvrouw zei dat donderdagavond tijdens een debat met de Tweede Kamer over de kwestie.
De korpschefs, verenigd in de Raad van Hoofdcommissarissen, zien de bezuinigingen echter eerder als een gegeven en als iets dat ze gewoon moeten uitvoeren.
Zij keerden zich recent nog tegen de door het kabinet opgelegde bezuinigingen. Ze berekenden dat die na 2014 tot een verlies van circa vierduizend politiebanen leiden, terwijl de minister garandeert dat de bezuinigingen niet ten koste gaan van het aantal agenten op straat en bij de recherche.
Efficiënter werken
Ter Horst en het Korpsbeheerdersberaad menen dat het mogelijk is op termijn tot 190 miljoen euro per jaar te besparen door efficiënter te werken, meer samen te werken en een deel van de financiële reserves van de politiekorpsen te gebruiken.
De korpschefs zijn overigens wel blij dat er een onderzoek komt waaruit moet blijken of de operationele sterkte op lange termijn echt op peil kan blijven.
Tijdens het debat bleek dat alleen de regeringspartijen CDA, PvdA en de ChristenUnie de bezuinigingen op de politie steunen. Ze vertrouwen erop dat de politie met het deze week gesloten akkoord op sterkte kan blijven.
Onverantwoord
De oppositiepartijen vinden echter dat de bezuinigingen onverantwoord zijn en van tafel moeten. Ter Horst voelt daar niets voor en kan met steun van de coalitiepartijen doorgaan met de plannen.
De uitkomsten van het onderzoek naar de precieze kosten van een politieagent hebben volgens haar geen directe invloed op de bezuinigingen.
De afzonderlijke korpsbeheerders (burgemeesters) moeten vrijdag nog hun oordeel geven over het akkoord dat hun dagelijks bestuur met de minister heeft gesloten.
De oppositiepartijen hopen dat de burgemeesters nog een stokje steken voor de plannen. De politievakbonden hebben zich eerder al tegen de bezuinigingen gekeerd.



Startpagina