Hardere aanpak bonussen

Laatste update:  4 september 2009 07:29 info

DEN HAAG - Minister Wouter Bos (Financiën) roept samen met een aantal collega-ministers in Europa op om internationaal verdere, strengere maatregelen te nemen om de bonussen in de financiële sector aan te pakken.

Foto:  ANP

Tijdens de voorbereidende bijeenkomst van de twintig belangrijkste economieën, de G20-top vrijdag en zaterdag in Londen, pleiten ze in ieder geval al voor een verbod op gegarandeerde bonussen voor meer dan een jaar en het uitsmeren van de bonus over diverse jaren.

Bovendien moeten bonussen in verhouding staan tot de prestaties van de bankiers.

Pleidooi

Bos doet zijn pleidooi vrijdag in een opiniestuk in de Volkskrant, dat mede is ondertekend door zijn collega-ministers van Financiën uit Frankrijk, Zweden, Spanje, Italië, Duitsland en Luxemburg.

''Na het doortastend optreden van regeringen en centrale banken dat doorslaggevend was om banken weer winstgevend te maken, verwachten we minstens even kordate maatregelen van de financiële sector om deze winsten aan te wenden ten behoeve van de reële economie'', aldus de ministers.

Ze roepen ook de wereldleiders op hun voorbeeld te volgen tijdens de officiële G20-top later deze maand in Pittsburgh.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl