CNV bereid tot AOW op 67 jaar

Laatste update:  26 augustus 2009 08:19 info

AMSTERDAM - CNV is onder voorwaarden bereid akkoord te gaan met een verhoging van de pensioenleeftijd. De vakcentrale probeert nu de FNV over te halen om hetzelfde standpunt in te nemen. Dat schrijft het Financieele Dagblad op basis van ingewijden.

FNV, de grootste vakcentrale van Nederland, reageert in de krant er weinig voor te voelen om een verhoging te steunen.

De FNV gaat ervan uit dat het huidige standpunt 'op brede steun van de Nederlandse bevolking kan rekenen'.

Maandag besloot het CNV om de tactiek te veranderen. Dat was volgens de vakcentrale onvermijdelijk.

Geen enkele andere maatregel sorteert zoveel effect als de omstreden verhoging van de pensioenleeftijd. Een handtekening onder een advies van de SER voor verhoging van de pensioenleeftijd komt er echter niet zomaar.

Voorwaarden

Het CNV wil als een van de voorwaarden dat hogere inkomens worden aangepakt door de hypotheekrenteaftrek te schrappen voor huizen van meer dan een miljoen euro en door inkomens bonen de Balkenende-norm zwaarder te belasten.

Verder moet de arbeidspercentage van ouderen tot 65 jaar omhoog en moeten werknemers van 65 niet meer automatisch op die leeftijd kunnen worden ontslagen. Ook wil de CNV dat mensen die jong zijn begonnen met werken en 45 jaar hebben gewerkt, recht hebben op pensioen, ongeacht of ze al 67 zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl