ExxonMobil stort zich op algenbrandstof

Laatste update:  15 juli 2009 07:25 info

IRVING - De Amerikaanse oliegigant ExxonMobil gaat samen met het biotechnologiebedrijf Synthetic Genomics Inc een biobrandstof ontwikkelen uit algen.

Foto:  Autoweek

Daarmee is naar verwachting een investering van ruim 600 miljoen dollar gemoeid. Dat heeft ExxonMobil, onder meer bekend van de Esso-pompen, dinsdag bekendgemaakt.

Het mes snijdt aan twee kanten. Doordat het bedrijf in de groene brandstof investeert, wordt de vervuiling, mede veroorzaakt door Exxons eigen olieproductie, teruggebracht.

Leidende positie

Anderzijds mikt Exxon op een leidende positie in alternatieve brandstoffen. Die zijn nodig om aan de groeiende energiebehoefte in de wereld te kunnen voldoen

ExxonMobil investeerde de afgelopen vijf jaar ruim 1,5 miljard dollar in de ontwikkeling van alternatieven voor de fossiele brandstoffen olie en gas.

De Brits-Nederlandse rivaal Shell begon al in december 2007 met de bouw van een testfabriek op Hawaï voor de ontwikkeling van biologische brandstoffen uit algen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl