Werknemers BT kunnen jaar thuisblijven

Laatste update:  4 juli 2009 13:12 info

LONDEN - Werknemers van het Britse concern BT, het voormalige British Telecom, hebben het aanbod gekregen om een jaar lang thuis te zitten. In ruil daarvoor moeten ze wel 75 procent van hun salaris inleveren.

Foto:  ANP

Het aanbod is een van de maatregelen die het telecombedrijf heeft voorgesteld om de economische crisis te lijf te gaan.

BT geeft ook een bonus van 1000 pond sterling (1167 euro) aan werknemers die besluiten om in deeltijd te gaan werken. Ouders krijgen de mogelijkheid om tijdens schoolvakanties thuis te blijven tegen een lager salaris.

Vooruitstrevend

Een woordvoerder van BT sprak zaterdag van een ''zeer vooruitstrevende manier'' om kosten te besparen.

Het concern, een van de grootste werkgevers in Groot-Brittannië, kan er volgens hem ook voor kiezen om werknemers te ontslaan.

Verlies

BT liet in mei weten het aantal banen met 15.000 te willen terugdringen. Het concern leed in het afgelopen boekjaar een verlies van 83 miljoen pond (92 miljoen euro).

Een andere grote Britse werkgever, luchtvaartmaatschappij British Airways, wist onlangs sommige werknemers al te overtuigen om voor niets te werken. Groot-Brittannië lijdt onder de zwaarste economische recessie in de afgelopen decennia.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl