Energieplan EU zorgt voor 2,8 miljoen banen

Laatste update:  2 juni 2009 13:04 info

BRUSSEL - De doelstelling van de EU om het gebruik van duurzame energie te verruimen tot 20 procent in 2020, kan zorgen voor 2,3 miljoen extra banen.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit een studie die de Europese Commissie dinsdag heeft gepubliceerd.

Volgens de studie werkten in 2005 1,4 miljoen mensen bij bedrijven die zich bezighielden met het opwekken van energie door natuurlijke hulpbronnen, zoals wind- en waterkracht. De komende jaren zal de werkgelegenheid in deze sector met name groeien in de twaalf lidstaten die sinds 2004 tot de unie zijn toegetreden. Het gaat vooral om landen in Oost-Europa.

Volgens Europees Commissaris voor Energie Andris Piebalgs toont de studie aan dat het bestrijden van de klimaatverandering hand in hand kan gaan met economische voordelen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl