PvdA en CDA voor huurtoeslag bewoners studentenhuis

Laatste update:  29 mei 2009 09:44 info

DEN HAAG - PvdA en CDA willen dat studenten die in een studentenhuis wonen, recht krijgen op huurtoeslag.

Foto:  ANP

Daardoor moet het voor woningbouwverenigingen aantrekkelijker worden studentenhuizen bij te bouwen.

Tweede Kamerlid Staf Depla (PvdA) bevestigde vrijdag berichtgeving hierover in Spits. Ondanks dat er studentenwoonruimte is bijgebouwd, is er nog steeds een schreeuwend tekort.

Volgens Kences, de koepel van studentenhuisvesters, zijn er dit jaar 23.000 studentenwoningen te weinig.

Zelfstandig

Momenteel krijgen alleen studenten die zelfstandig wonen huurtoeslag. Daardoor bouwen studentenhuisvesters steeds meer van zulke zelfstandige eenheden, wat duurder is dan het bouwen van studentenhuizen.

De nieuwbouw aan studentenhuizen, vroeger 90 procent, is nu gezakt naar nul, aldus Depla.

Huursubsidie

Met coalitiepartij CDA wil hij de huursubsidie uitbreiden naar kamers die worden beheerd door woningbouwverenigingen.

''Het voordeel is dat studentenhuisvesters weer meer studentenhuizen gaan bouwen. Ze krijgen voor dezelfde euro meer waar.''

Een ander argument is dat veel studenten het wonen in huizen met meer studenten leuker vinden.

Steun

Hij verwacht de steun van een meerderheid in de Kamer, die dinsdag overlegt met minister Eberhard van der Laan (Wonen).

''Een eerdere, soortgelijke motie van CDA en GroenLinks werd Kamerbreed aangenomen.'' Het kabinet vond de maatregel, die 80 tot 90 miljoen euro zou kosten, te duur. De extra kosten aan huurtoeslag in de nieuwe variant schat Kences op 2,4 miljoen euro. ''Wij vonden dat heel overtuigend'', aldus Depla.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl