'Noodplan VS redde 150.000 banen'

Laatste update:  27 mei 2009 23:07 info

LAS VEGAS - Het steunplan van 787 miljard dollar (615 miljard euro) voor de Amerikaanse economie heeft in de eerste honderd dagen na de invoering meer dan 150.000 banen gered of gecreëerd. Dat heeft de Amerikaanse president Barack Obama woensdag gezegd in Las Vegas.

Het steunplan was een van de eerste grote intiatieven van de regering Obama. Het plan is onder meer gericht op belastingverlagingen en -toeslagen.

Daarnaast besteedt overheid het geld aan verschillende projecten, waaronder internetprojecten en in de transportsector. Ook het onderwijs kreeg steun.

Volgens Obama heeft 95 procent van de arbeidersfamilies meer inkomen dankzij belastingverlagingen. Ontslagen werknemers ontvangen extra toeslagen en kunnen met korting gebruik maken van de gezondheidszorg.

Vooruitgang

''Van waar we nu staan is de weg naar herstel nog steeds lang. (...) Maar na honderd dagen hebben we de weg vrijgemaakt voor vooruitgang'', aldus Obama.

De Republikeinen, die eerder al vonden dat het reddingsplan veel te duur was, zijn niet onverdeeld tevreden.

''De regering Obama mag het eigen verhaal geloven, maar Amerikaanse gezinnen willen gewoon werk en meer geld overhouden, niet weer een rapport over hoe het gaat'', aldus Republikein Michael Steele.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Te donker

Een piloot van Ryanair vond het Griekse eiland Kefalonia 'te donker' om te landen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Voor je het weet escaleert de boel en ligt je reputatie te grabbel.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Huizenprijs

Koper betaalt 12 procent minder dan vraagprijs woning.

Lees verder op NUgeld.nl