Duitse regering wil deze week beslissen over Opel

Laatste update:  25 mei 2009 22:13 info

BERLIJN - De Duitse regering wil deze week duidelijkheid scheppen in de overnamestrijd rond autoproducent Opel. Dat zei regeringswoordvoerder Ulrich Wilhelm maandag.

Foto:  Autoweek

Woensdag moet in een topontmoeting tussen bondskanselier Angela Merkel, alle betrokken ministers en de minister-presidenten van de vier Duitse deelstaten waar Opel fabrieken heeft, worden besloten welke partij de steun van de overheid krijgt.

Bij die vergadering zijn volgens Duitse media ook de topmannen van de bedrijven die Opel willen kopen en vertegenwoordigers van de Amerikaanse regering aanwezig.

Het Amerikaanse moederconcern General Motors (GM) en de Amerikaanse regering beslissen uiteindelijk wie Opel mag overnemen.

Steun

Geen van de kandidaten kan echter buiten de steun van de Duitse regering, die Opel bij een overname met miljarden staatssteun zal bijstaan.

Volgens de woordvoerder praat de regering nog altijd met drie partijen: de Italiaanse autofabrikant Fiat, de Canadees-Oostenrijkse producent van auto-onderdelen Magna en de Amerikaanse investeringsmaatschappij RHJ International.

Dinsdag ontvangen Merkel en minister van Economische Zaken Karl-Theodor zu Guttenberg Fiat-topman Sergio Marchionne. Zondag spraken ze al met vertegenwoordigers van Magna.

Juni

Minister-president Günther Oettinger van de deelstaat Baden-Württemberg zei eerder op de dag nog dat het tot eind juni zou duren voordat er een beslissing kan worden genomen.

Volgens Oettinger kunnen de geïnteresseerde partijen nog tot midden juni met een verbeterd bod over de brug komen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl