'Philips biedt 200 miljoen euro voor Saeco'

Laatste update:  24 mei 2009 21:51 info

MILAAN - Elektronicaconcern Philips heeft een bod van 200 miljoen euro gedaan op Saeco, een Italiaanse producent van koffiemachines. De raad van bestuur van Saeco zou hebben ingestemd met het voorstel.

Dit schreef de Italiaanse krant Il Sole 24 ore zondag. De banken van Saeco moeten volgens de krant nog wel toestemming geven voor de verkoop.

Saeco zit in financiële problemen en de financiële positie van het bedrijf moet worden verbeterd.

Hiervoor zouden de banken van de 500 miljoen euro aan leningen die ze hebben uitstaan, 300 miljoen euro kwijt moeten schelden.

Philips zou bovenop het aankoopbedrag nog eens 60 miljoen euro in Saeco investeren. Met dit bedrag moet het bedrijf in staat worden gesteld zichzelf te herstructureren.

Hogere segment

Als het Nederlandse concern, Saeco inderdaad in handen krijgt, betreedt het voor het eerst de markt voor duurdere koffiemachines. Philips maakte altijd al koffiezetapparaten en scoorde een grote hit met de Senseo, maar had in het hogere segment weinig in te brengen.

Een woordvoerder van Philips kon zondag geen commentaar geven. Het bedrijf reageert volgens hem niet op geruchten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl