Werknemer stoort zich aan collega met kinderen

Laatste update:  28 april 2009 15:34 info

DIEMEN - Heel wat werknemers (43 procent) ergeren zich aan collega's met kinderen. Collega's die zich afmelden omdat hun kind ziek is, vormen met 37 procent de grootste irritatie.

Foto:  www.gezondheidsnet.nl

Dit blijkt uit onderzoek van vacaturesite JobTrack.nl onder 587 mensen.

Ook te vroeg vertrekken om een oppas af te lossen en het constante gepraat van een collega over zijn of haar kind, roepen veel ergernis op.

Ergernis

Oudere werknemers storen zich nog het meest aan deze collega's. Bijna de helft van deze groep geeft aan zich geregeld te ergeren.

De leeftijdscategorie 26 tot 35 jaar ergert zich het minst.

''Verklaring hiervoor is dat deze leeftijdsgroep net kinderen heeft of er aan wil beginnen. Zij hebben dus regelmatig te maken met kindgerelateerde zaken of vinden het leuk over hun kroost te praten'', zegt Marco de Weerd van de vacaturesite.

Mannen

Opvallend is volgens het onderzoek dat er nauwelijks verschillen tussen mannen en vrouwen zijn in de mate van ergernis.

''Vaak wordt gedacht dat vrouwen het heerlijk vinden om over kinderen te praten. Het blijkt echter dat vrouwen zich net zo vaak ergeren aan spraakzame collega's met kinderen als mannen'', aldus De Weerd.

Het onderzoek wijst zelfs uit dat vrouwen zich een fractie meer ergeren dan mannen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl