Minister en autobranche eens over sloopregeling

Laatste update:  4 april 2009 00:38 info

DEN HAAG - Bezitters van een personenauto die een nieuwer en schoner exemplaar aanschaffen, kunnen op een slooppremie rekenen van 750 of 1000 euro. Voor oude bestelauto's geldt een premie van 1000 of 1750 euro.

Foto:  www.autoweek.nl

Milieuminister Jacqueline Cramer en de autobranche zijn het eens geworden over zo'n sloopregeling. Zij bezegelden de deal vrijdag op de AutoRAI in Amsterdam.

Voorwaarde voor de premie is dat de auto wordt ingeruild tegen een nieuwer exemplaar.

De PvdA-bewindsvrouw had het over een ''schoneluchtpremie'', omdat de nadruk ligt op het terugdringen van de uitstoot van schadelijke stoffen zoals fijn stof en stikstofoxiden, niet zozeer op die van CO2.

Autobranche

De auto- en sloopbranche zeggen bij monde van de RAI, Bovag en ARN blij te zijn dat Nederland zich binnenkort kan scharen in het rijtje landen dat een sloopregeling voor oudere auto's kent.

Het bedrag dat het kabinet voor de regeling uittrekt is weliswaar lager dan waar de branche op had gehoopt ''maar we hebben in ieder geval een regeling''.

Het bedrag dat de branche zelf voor de regeling uittrekt is ook lager geworden dan zij oorspronkelijk had toegezegd. ''We hebben dat naar rato aangepast'', zei een woordvoerder van de RAI.

Overheidsbijdrage

De overheidsbijdrage blijft 65 miljoen euro. RAI Vereniging, Bovag en AutoRecycling Nederland (ARN) dragen 20 miljoen bij uit het fonds van ARN. De autobranche heeft daarnaast nog 10 miljoen euro achter de hand. Het fonds wordt 'gevoed' door de verwijderingsbijdrage die kopers betalen.

Tot 1 januari 2007 was dat 45 euro voor een personenauto en sindsdien is dat 15 euro. Natuur en Milieu vindt het prima dat er nu een sloopregeling komt waardoor ''de meest vervuilende auto's hopelijk verdwijnen'', maar zij vindt dat de branche te weinig bijdraagt.

''De verwijderingsbijdrage is nu 15 euro op een auto en 17 euro op een koelkast. Wij stellen voor dat die bijdrage weer omhooggaat naar 45 euro.''

Budget

De slooppremieregeling gaat zo snel mogelijk van start en eindigt als het budget op is, aldus Cramers ministerie. Volgende week gaat een website (nationalesloopregeling.nl) in de lucht met informatie voor de consument.

Voor personenauto's op benzine van voor 1990 bedraagt de premie 750 euro, voor wagens uit de bouwjaren 1990 tot en met 1995 geldt een premie van 1000 euro.

Dieselauto's van voor 2000 leveren ook 1000 euro op. Bestelauto's brengen afhankelijk van het gewicht tot 1750 euro op.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl