GroenLinks start petitie tegen onderwijsbezuinigingen

Laatste update:  1 april 2009 15:34 info

AMSTERDAM – GroenLinks is een online petitie gestart voor investeren in plaats van bezuinigen in het onderwijs.

Foto:  NU.nl/Mark Vos

De partij vreest dat leraren door de plannen voor de aanpak van de kredietcrisis de dupe worden.

“Nu bezuinigen op onderwijs is het domste dat het kabinet kan doen”, laat de partij weten aan NU.nl.

Garantie

Tofik Dibi en Femke Halsema eisen van het kabinet een keiharde garantie dat dat niet gebeurt. Die garantie weigert het kabinet tot nu toe te geven.

Wel liet het kabinet afgelopen week weten dat het vorig jaar beklonken Actieplan Leerkracht, waarbij de lerarensalarissen omhoog gaan, niet in gevaar komt.

Brandbrief

Vier brancheorganisaties in het onderwijs schreven maandag een brandbrief naar het kabinet, omdat zij vrezen dat het actieplan door de bezuinigingen ‘faliekant’ dreigt te mislukken.

Zij vrezen dat de sector wordt getroffen door miljarden euro’s aan bezuinigingen, juist op een moment dat pogingen werden gedaan om het beroep van leraar aantrekkelijker te maken.

Koopkracht

Volgens GroenLinks dreigt door de ‘nullijn’ plus de aangekondigde verhoging van de pensioenpremie een verslechterde koopkrachtsituatie voor de leraren.

Ook wil GroenLinks met de petitie voorkomen dat er bezuinigd wordt op het bestrijden van schooluitval, kleinere klassen of betere begeleiding van zorgleerlingen.

In plaats daarvan zou geïnvesteerd moeten worden. De partij wijst naar de Amerikaanse president Obama, die aankondigde tientallen miljarden te willen investeren in het onderwijs.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl