'Opheldering over foutieve uitbetalingen Belastingdienst'
AMSTERDAM – De SP eist opheldering over miljoenen euro's aan foutief uitbetaalde teruggaven door de Belastingdienst. Dat meldt Kamerlid Farshad Bashir aan NU.nl.
Foto: ANP
De schriftelijke vragen van Bashir volgen op de bekendmaking van staatssecretaris van Financiën De Jager dat de Belastingdienst jaarlijks voor 45 miljoen uitkeert aan verkeerde bankrekeningen.
De staatssecretaris liet weten de bedragen wel terug te vorderen, maar volgens Bashir is onduidelijk welk bedrag daadwerkelijk terugvloeit naar de Staat.
De Jager ziet in de foutieve uitbetalingen geen aanleiding om naam/nummercontrole uit te gaan voeren. Dit zou volgens hem een vertragende werking hebben op het uitbetalingsproces.
Teruggevorderd
Bashir wil ook van de staatssecretaris weten hoe de foute teruggaven worden teruggevorderd en wat er gebeurt als de terugvordering wordt geweigerd.
Het aantal foutieve betalingen daalt overigens wel. In 2007 waren dat er 25.000, vorig jaar 19.000. Het ging daarbij om respectievelijk 0,019 procent en 0,014 procent van alle uitbetalingen.


Startpagina