Van Lanschot Bankiers schrapt 150 banen
DEN BOSCH - Van Lanschot Bankiers schrapt dit jaar 150 arbeidsplaatsen. Enkele tientallen mensen zullen boventallig worden verklaard en Van Lanschot moeten verlaten. Dat maakte de bank voor vermogende particulieren en familiebedrijven vrijdag bekend.
Foto: ANP
Van Lanschot liet eerder al weten banen te moeten schrappen, maar het was nog niet bekend hoeveel.
De bank heeft in 2008 een winst behaald van 30,1 miljoen euro. Dat betekende een forse daling ten opzichte van 2007, toen het onder de streep nog ruim 215 miljoen euro overhield.
Van Lanschot heeft last van de moeilijke omstandigheden op de financiële markten. De baten liepen vorig jaar met 24 procent terug naar 493,5 miljoen euro.
Overgangsjaar
"2009 wordt een overgangsjaar. Het is niet zo dat het een kwartaal miserabel was, en dat dan opeens alles weer in orde is. Wordt het echt beter in 2010, 2011 of 2012? Dat is de vraag. Daarom moeten we structurele maatregelen treffen", lichtte bestuursvoozitter Floris Deckers de ontslagen toe.



Startpagina