Werkloosheid loopt op tot 4,1 procent

Laatste update:  19 maart 2009 10:39 info

DEN HAAG - De werkloosheid in Nederland is voor de derde achtereenvolgende maand gestegen. In de periode van december tot en met februari waren gemiddeld 314 duizend personen werkloos.

Foto:  Novum

Dat maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag bekend.

Daarmee liep de werkloosheid in Nederland op tot 4,1 procent van de beroepsbevolking. In de voorgaande periode, november tot en met januari, bedroeg de werkloosheid nog 3,9 procent.

Gecorrigeerd voor verstorende seizoensinvloeden kwam het aantal werklozen uit op 306.000 personen, dat waren er drieduizend meer dan in de voorgaande periode van drie maanden. Zonder verwijdering van de seizoensinvloeden nam het aantal werklozen met 16.000 toe.

Lichte toename

"Het valt geweldig mee, gezien alle horrorverhalen die ons de afgelopen tijd bereikten'' stelde CBS-econoom Michiel Vergeer in een reactie.

"Het is weliswaar de derde stijging op rij, maar het is maar een hele lichte toename.''

Vrouwen

De werkloosheid lag in de periode van december tot en met februari nog altijd zevenduizend personen lager dan een jaar eerder. Deze daling komt geheel voor rekening van de vrouwen, waar de werkloosheid met 26.000 afnam.

Het aantal werkloze mannen nam daarentegen met 19.000 toe. Het zijn dan ook voooral de sectoren waar overwegend mannen werken die hard worden getroffen door de economische malaise.

De stijgende werkloosheid treft vooral mannen jonger dan 45 jaar, onder mannelijke 45-plussers lag de werkloosheid aanzienlijk lager dan een jaar eerder.

UWV

"Werkloosheid is vooralsnog een mannenprobleem'', aldus Vergeer. "De vrouwen weten hun weg nog goed te vinden naar sectoren die de recessie alleen van horen zeggen kennen, zoals het onderwijs en de gezondheidszorg.''

Die conclusie wordt onderbouwd door nieuwe cijfers van UWV Werkbedrijf.

Het uitkeringsbureau zag het aantal werkzoekenden in februari vooral stijgen in beroepsgroepen waar mannen oververtegenwoordigd zijn, zoals technische functies en het transport.

Het totaal aantal werklozen dat op zoek was naar een baan, de zogenoemde niet-werkende werkzoekenden, steeg volgens UWV Werkbedrijf vorige maand met twaalfduizend tot 456.300.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl