Schoonmakers Schiphol voeren actie
AMSTERDAM - Schoonmakers op Schiphol voeren maandag opnieuw actie. Vakbond FNV Bondgenoten heeft een werkonderbreking aangekondigd en verwacht ongeveer tweehonderd deelnemers.
Foto: ANP
De actievoeders togen 's middags naar Schiphol-directeur Jos Nijhuis. Van hem willen ze weten of hij iets gaat doen met het eisenpakket dat ze drie maanden geleden bij hem neerlegden.
De schoonmakers willen een vast contract, normale werkdagen en -tijden, een reiskostenvergoeding en meer respect.
Een woordvoerder van de luchthaven zegt dat Schiphol buiten het conflict staat. "Wij huren schoonmaakbedrijven in. Als de schoonmakers een conflict met hun werkgever hebben, moeten ze niet bij ons zijn."
Filmpje
De schoonmakers van de luchthaven voeren al langer actie. Ze gingen al eerder op bezoek bij Nijhuis en lieten hun Schoon Genoeg-filmpje uitzenden op het grote scherm op Schiphol. Op 26 februari, een dag na de vliegtuigcrash die negen mensen het leven kostte, hielden de schoonmakers een zogenoemde sitdownactie.
Nadat ze even zaten, trok een kleine stoet zingend en dansend over Schiphol Plaza. Ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Schiphol-crash namen de actievoerders voorafgaand aan de actie een minuut stilte in acht.


Startpagina