Aanpassing vliegtaks mogelijk

Laatste update:  10 februari 2009 15:57 info

DEN HAAG - Het kabinet is bereid te kijken naar aanpassing van de omstreden vliegtaks. Dat heeft dinsdag staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën duidelijk gemaakt aan de Tweede Kamer.

Foto:  ANP

Groenlinkser Kees Vendrik had De Jager samen met verkeersminister Camiel Eurlings opgetrommeld. Aanleiding waren Eurlings' recente uitspraken dat hij afschaffing van de vliegtaks niet uitsluit vanwege de verslechterende concurrentiepositie van Schiphol.

Volgens De Jager is het kabinet ''niet voornemens'' om de belasting, die sinds 1 juli vorig jaar geldt, af te schaffen. ''We zijn bereid goed te kijken of aanpassing echt noodzakelijk is (...) om Schiphol concurrerend te houden.''

Milieumaatregel

Vertrekkende passagiers betalen 11,25 euro per ticket voor vluchten tot 2500 kilometer. Daarboven geldt een tarief van 45 euro. Het gaat om een milieumaatregel, die jaarlijks bovendien 350 miljoen euro opbrengt.

Volgens De Jager zal ook worden gekeken wat voor financiële gevolgen een aanpassing van de vliegtaks heeft. ''Die budgettaire opbrengst zul je op een of andere manier moeten ophalen.''

Volgens Eurlings zullen behalve Schiphol ook andere vliegvelden profiteren van maatregelen. Hij noemde het wrang dat zij onder druk staan, ''terwijl het vlak over de grens booming business is''. De bewindsman noemde vorige week al het Duitse Weeze, dat in tegenstelling tot Schiphol groeit.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl