BNP Paribas dreigt bod op Fortis in te trekken

Laatste update:  7 februari 2009 17:02 info

BRUSSEL - De Franse bank BNP Paribas zal haar bod op Fortis intrekken als de aandeelhouders de overeenkomst tussen bank en Belgische overheid de komende week niet goedkeuren.

Foto:  ANP

Dat heeft Paribas-topman Baudouin Prot gezegd in een interview met de Belgische krant L'Echo, dat zaterdag is gepubliceerd.

Prot

''Het is duidelijk dat BNP Paribas uiteindelijk het toneel zal verlaten, als de zaken niet snel helder worden'', aldus Prot. Aandeelhouders van Fortis stemmen op 11 februari over de verkoop van een deel van de activiteiten van Fortis aan BNP Paribas en de nationalisatie van de Nederlandse activiteiten van de bank-verzekeraar.

''Als de nee-stemmen in de meerderheid zijn zullen wij de beslissing van de vergadering accepteren.''

Tegenstemmen

Verscheidene aandeelhoudersgroeperingen hebben al eerder aangegeven op de vergadering komende week tegen de nationalisatie en de deal met BNP Paribas te stemmen.

In het licht van de protesten veranderden de Belgische overheid en BNP Paribas eind januari de oorspronkelijke overeenkomst. Eerder zou BNP Paribas circa driekwart van alle activiteiten van Fortis in België en Luxemburg overnemen, maar in de nieuwe deal krijgt BNP Paribas 10 procent van Fortis in handen voor een bedrag van circa 550 miljoen euro.

Rechtbank

Een rechtbank in België bepaalde vorige maand dat aandeelhouders eerder hadden moeten worden gekend in de opdeling van Fortis zoals die in oktober vorig jaar plaatshad en nu alsnog het recht hebben om over het lot van Fortis te beslissen.

In de nieuwe transactie tussen Fortis, de Belgische staat en BNP Paribas, waarover de aandeelhouders komende week stemmen, is ook opgenomen dat het belang van Fortis in probleemkredieten wordt verlaagd. De Belgische staat heeft zijn garantie met betrekking tot deze kredietportefeuille vergroot.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl