. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

'Economische maatregelen moeten sneller'

Uitgegeven: 7 februari 2009 11:05
Laatst gewijzigd: 7 februari 2009 13:46

KUALA LUMPUR - De lancering van economische stimuleringspaketten en de sanering van banken moet worden versneld om een wereldwijde economische depressie te voorkomen.

Dat zei directeur Dominique Strauss-Kahn van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zaterdag.

''Ik ben bezorgd, omdat de uitvoering tijd kost'', zei Straus-Kahn verwijzend naar de vertragingen in onder meer de Verenigde Staten.

De Amerikaanse Senaat moet nog akkoord gaan over een steunplan voor de aangeslagen Amerikaanse economie.

Stimuleringsplan

Het totale bedrag van het stimuleringsplan zou na vijf dagen onderhandelen tussen gematigde Democraten en Republikeinen zijn verlaagd van 937 miljard dollar (725 miljard euro) naar 780 miljard dollar (604 miljard euro).

De Democraten hebben de Republikeinen nodig om het steunpakket door de Senaat te loodsen.

Grootte

Volgens de IMF-directeur is het Amerikaanse stimuleringspakket van de juiste grootte. Strauss-Kahn voegde daar aan toe dat de economische maatregelen op hetzelfde moment moeten worden uitgevoerd als de herstructurering van de bankensector.

Strauss-Kahn zei verder dat de Europese Centrale Bank (ECB) ruimte heeft om het rentetarief te verlagen.

De ECB is volgens de IMF-directeur namelijk meer bezorgd over de inflatie dan in de rest van de wereld.

© ANP

Overig nieuws

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

Rente

De financiering van een dijk langs de Lek levert bijna vier eeuwen later nog steeds rente op.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Beurs

Innovatie 360

Naar het werk in een auto die op koffie rijdt, drie ideeën die bedorven voedsel tegengaan en de universele 3D-bril.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Mobiele telecombedrijven weten maar beperkt munt te slaan uit de gigantische groei van dataverkeer.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Vastgoed

Rond vastgoedondernemer Evert Kroon hangt sinds de affaire ‘Des Bouvrie’ de zweem van belastingfraude. Een portret.

Lees verder op NUzakelijk.nl