Maastricht neemt extra maatregelen tegen bouwfraude

Laatste update:  29 januari 2009 23:21 info

MAASTRICHT - Burgemeester Gerd Leers van Maastricht heeft donderdag extra maatregelen aangekondigd tegen verboden prijsafspraken die bouwbedrijven maken.

Foto:  ANP

Naar aanleiding van een nieuw schandaal in Limburg dat dinsdag aan het licht kwam, wil hij onder meer bekijken of bouwbedrijven die in het verleden in de fout zijn gegaan, kunnen worden uitgesloten bij aanbestedingen.

Leers betwijfelt bovendien of aanbesteden op prijs wel de veiligste methode is. De burgemeester wil voortaan bouwopdrachten verstrekken aan bedrijven die voor een vaste prijs de beste kwaliteit leveren, zei hij in actualiteitenrubriek NOVA.

Marktwerking

Verder vraagt de burgemeester zich af of in Zuid-Limburg en de rest van het land wel voldoende marktwerking is. Leers constateert dat er enkele grote bedrijven en veel kleine bedrijven zijn. Op projecten van lokale en regionale omvang schrijft telkens dezelfde kleine groep bouwers in, zei hij.

Bij invallen door justitie dinsdag op diverse plaatsen in Limburg werden onder anderen zeven ambtenaren opgepakt die een bouwer vertrouwelijke informatie zouden hebben toegespeeld. Onder de arrestanten was een ambtenaar van de gemeente Maastricht. Leers verwacht niet dat nog meer van zijn medewerkers betrokken waren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl