Obama wil reddingsplan binnen maand ondertekenen

Laatste update:  24 januari 2009 13:13 info

WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama hoopt het economische stimuleringsplan van 825 miljard dollar (635 miljard euro) binnen een maand te ondertekenen. Dat zei hij zaterdag in de wekelijkse radiotoespraak van de president.

Foto:  NU.nl/Styletoday

Obama waarschuwde verder dat de economische malaise in de Verenigde Staten niet binnen korte tijd wordt opgelost. Hij heeft er echter vertrouwen in dat de stimuleringsmaatregelen het land er weer bovenop helpen. ''Ik geloof dat we nog sterker en welvarender uit deze crisis komen.''

De Amerikaanse economie heeft nog veel last van de wereldwijde financiële crisis. Het ministerie van Handel maakte donderdag nog bekend dat de situatie op de woningmarkt in de Verenigde Staten in december opnieuw is verslechterd. Het aantal woningen dat in aanbouw is, daalde met 15,5 procent tot 550.000 op jaarbasis.

Dat cijfer is lager dan verwacht. Analisten gingen uit van 610.000 in aanbouw genomen woningen. In november nam de woningbouw in de Verenigde Staten al met een naar beneden herziene 15,1 procent af tot 651.000.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl