Obama wil reddingsplan binnen maand ondertekenen
WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama hoopt het economische stimuleringsplan van 825 miljard dollar (635 miljard euro) binnen een maand te ondertekenen. Dat zei hij zaterdag in de wekelijkse radiotoespraak van de president.
Foto: NU.nl/Styletoday
Obama waarschuwde verder dat de economische malaise in de Verenigde Staten niet binnen korte tijd wordt opgelost. Hij heeft er echter vertrouwen in dat de stimuleringsmaatregelen het land er weer bovenop helpen. ''Ik geloof dat we nog sterker en welvarender uit deze crisis komen.''
De Amerikaanse economie heeft nog veel last van de wereldwijde financiële crisis. Het ministerie van Handel maakte donderdag nog bekend dat de situatie op de woningmarkt in de Verenigde Staten in december opnieuw is verslechterd. Het aantal woningen dat in aanbouw is, daalde met 15,5 procent tot 550.000 op jaarbasis.
Dat cijfer is lager dan verwacht. Analisten gingen uit van 610.000 in aanbouw genomen woningen. In november nam de woningbouw in de Verenigde Staten al met een naar beneden herziene 15,1 procent af tot 651.000.


Startpagina