Verloskundigen gaan actievoeren
AMSTERDAM - Verloskundigen gaan actievoeren tegen de hoge werkdruk. Dit heeft een woordvoerder van de branchevereniging KNOV woensdag gezegd.
Foto: www.gezondheidsnet.nl
De kwaliteit van de verloskundige zorg is in gevaar als de gemiddelde werkweek van 53 uur niet omlaag gaat naar 40 uur, aldus KNOV-voorzitter Sjaak Toet.
De verloskundigen vinden dat ze bij een 40-urige werkweek maximaal honderd zwangerschappen per jaar verantwoord kunnen begeleiden. Tot voor kort was de norm nog 120 zwangerschappen.
De Nederlandse Zorgautoriteit (NZA) heeft dat nu bijgesteld naar 110, maar dat is nog steeds te veel, aldus Toet. Het komt neer op een werkweek van 49 uur.
Nieuwe norm
KNOV vindt dat de nieuwe norm ook in geen verhouding staat tot de uitbreiding van het takenpakket van verloskundigen met prenatale screening en voorlichting over pijnbestrijding. De vereniging gaat daarom in beroep tegen het besluit van de NZA.
Om het protest kracht bij te zetten, gaan de verloskundigen publieksvriendelijke acties houden. Ze zullen de ouders bijvoorbeeld vragen geboortekaartjes met actieteksten naar de NZA te sturen. ''De zwangeren zullen in elk geval niet de dupe zijn van de acties'', zei Toet.


Startpagina