Provincies eisen geld verkoop Essent

Laatste update:  14 januari 2009 15:18 info

DEN HAAG - Voorzitter Jan Franssen van het Interprovinciaal Overlegorgaan (IPO) stoort zich aan uitspraken van leden van de Tweede Kamer over de besteding van de opbrengst van de aangekondigde verkoop van energiebedrijf Essent aan het Duitse concern RWE.

Foto:  ANP

Hij wijst erop dat de aandelen van de energiebedrijven eigendom zijn van gemeenten en provincies.

Bovendien hebben de Tweede Kamer en de regering aangestuurd op privatisering en schaalvergroting van de energiebedrijven. Franssen noemt het "merkwaardig dat Kamerleden nu opvattingen hebben over de besteding van het geld''.

Investeringen

De IPO-voorzitter zegt dat gemeenten en provincies geïnvesteerd hebben in de productie en levering van energie.

Daarmee hebben ze meegewerkt aan het beleid van het Rijk. Dit neemt niet weg dat Franssen met het kabinet wil overleggen over de miljarden die verkoop van energiebedrijven zal opleveren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl