ASML schrapt duizend banen

Laatste update:  18 december 2008 08:52 info

VELDHOVEN - Chipmachinefabrikant ASML zet fors het mes in de organisatie om de gevolgen van de stagnerende wereldeconomie op te vangen. De multinational schrapt duizend banen en zal de komende kwartalen tijdelijk productiefaciliteiten sluiten.

Foto:  novum

''Niet eerder hebben we een dergelijke, plotselinge vraaguitval naar onze lithografiemachines meegemaakt'', aldus ASML. Het bedrijf verwacht de komende kwartalen flink lagere omzetten te halen.

De personeelsreductie komt neer 10 procent van het totaal aantal werknemers bij ASML. Het gaat vooral om mensen met een tijdelijk contract.

Eerder had ASML al werktijdverkorting gekregen van de staat voor 1100 van de zevenduizend werknemers.

Omzet

ASML verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal uitkomt tussen de 450 en 500 miljoen euro. In oktober rekende het bedrijf uit Veldhoven nog op een omzet van 530 miljoen. Voor het eerste kwartaal volgend jaar denkt ASML een omzet te halen van slechts 180 tot 250 miljoen euro.

Besparingen

De eenmalige kosten van de reorganisatie schat ASML op 120 tot 150 miljoen euro. Vanaf het eerste kwartaal 2009 moeten de maatregelen meer dan 50 miljoen aan besparingen per kwartaal opleveren.

Op 15 januari geeft het bedrijf meer details over de gevolgen van deze kosten voor de resultaten in het vierde kwartaal en de prognoses voor het eerste kwartaal 2009.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl