'Kwart autodealers wil in banen snijden'

Laatste update:  12 december 2008 13:28 info

AMSTERDAM - Een kwart van de Nederlandse autodealers wil volgend jaar schrappen in zijn personeelsbestand, waarbij gedwongen ontslagen niet worden uitgesloten.

Dat blijkt uit een vrijdag gepubliceerde enquête, die het vaktijdschrift Automotive hield onder tweehonderd autodealers.

Autodealers wacht een zwaar jaar in 2009 door de financiële crisis en de economische teruggang. Vrijwel alle autodealers willen om dreigende financiële problemen te voorkomen snijden in de kosten.

Gedwongen

Een op de drie dealers rekent erop personeel gedwongen op straat te moeten zetten, terwijl tweederde van de dealers verwacht het aantal banen te kunnen terugdringen door natuurlijk verloop. Daarnaast wordt bezuinigd op de inkoop van onder meer auto's en onderdelen, en advertentie-uitgaven.

De helft van de dealers verwacht dat hun bedrijfsresultaat volgend jaar lager zal uitvallen. Een klein deel rekent erop volgend jaar het bedrijf te verkopen. De angst voor faillissement is niet groot. Slechts zeven dealers gaven aan te vrezen in 2009 faillissement te moeten aanvragen.

 

 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl