Alcoholverkoop supermarkt wordt strenger

Laatste update:  10 december 2008 16:31 info

LEIDSCHENDAM - Supermarkten zullen iedereen die er jonger uitziet dan twintig jaar vanaf 2 maart om legitimatie vragen als zij alcohol willen kopen.

Dat zei voorzitter Klaas van den Doel van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) woensdag bekend, de koepelorganisatie van de supermarkten.

De maatregel is een initiatief van de supermarktbranche zelf. Aan jongeren beneden de zestien jaar mag geen alcohol worden verkocht.

Twijfelgevallen

Winkeliers moeten volgens de wet mensen die jonger lijken dan zestien jaar een identiteitsbewijs vragen. Met de nieuwe 'huisregel' hopen de supermarkten ook twijfelgevallen te ondervangen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl