Brussel wil meer concurrentie in voedselbranche

Laatste update:  10 december 2008 13:35 info

BRUSSEL - Brussel wil meer concurrentie in de voedingsmiddelenbranche. Dat moet helpen voorkomen dat de voedselprijzen opnieuw zo pieken als afgelopen voorjaar. Lagere prijzen door meer concurrentie moeten ook de koopkracht steunen in de recessie in eurolanden.

Foto:  ANP

De Europese Commissie zei woensdag te merken dat de prijzen voor voedingsmiddelen in de EU-landen sterk verschillen. Boeren klagen al langer dat de supermarkten enorme marges boeken op hun producten.

Volgens de Europese Commissie kan de keten van voedselvoorziening best efficiënter. Het idee is onder meer om permanent de prijzen te gaan monitoren.

Ook moeten de nationale karteldiensten krachtig controleren. Begin volgend jaar moet een adviesgroep meer aanbevelingen doen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl