Bos ziet geen reden om te bezuinigen

Laatste update:  24 oktober 2008 17:05 info

DEN HAAG - Niet alleen financiële instellingen ondervinden de gevolgen van de kredietcrisis, maar ook andere ondernemingen.

Foto:  ANP

Toch ziet vicepremier Wouter Bos geen reden om terug te komen op de afspraken die de regering gemaakt heeft rond de begroting.

Bezuinigen lijkt hem niet verstandig in een tijd van economische neergang. "De financiële crisis krijgt een weerslag op de reële economie'', zei de minister van Financiën na afloop van de wekelijkse vergadering van de ministerraad.

Met die mogelijkheid is volgens hem al rekening gehouden in de op Prinsjesdag gepresenteerde Miljoenennota. Toch komen de rekenmeesters van het kabinet, het Centraal Planbureau (CPB), in december met een rapport over hoe ons land ervoor staat.

Inflatie

Volgens Bos is het niet allemaal kommer en kwel in de Nederlandse economie. Hij verwacht dat de inflatie beperkt blijft. "De olieprijs is nu 63 dollar, terwijl in de miljoennenota nog gerekend is met een prijs van 125 dollar volgend jaar.''

Dat is slecht voor de inkomsten van ons land uit het aardgas, maar een lage olieprijs is wel goed voor de ontwikkeling van de economie op wat langere termijn. Bos gaat ervan uit, dat het nagestreefde overschot op de begroting mogelijk blijft.

Bovendien wees Bos erop dat de koersverhouding tussen euro en dollar in een paar maanden tijd flink veranderd is, en dat werkt in het voordeel van het exporterende bedrijfsleven.

Alles over de kredietcrisis op NUzakelijk.nl.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl