Nederlandse wietexport is twee miljard waard

Laatste update:  18 oktober 2008 17:38 info

AMSTERDAM - Nederlandse wietkwekers verdienen jaarlijks ruim twee miljard euro met illegale export. Dat zegt politiecommissaris Max Daniel zaterdag in NRC Handelsblad.

Foto:  ANP

Uit ramingen blijkt volgens de commissaris, die de landelijke bestrijding van hennepteelt leidt, dat ieder jaar meer dan vijfhonderd ton nederwiet de grens over gaat.

Ruim tachtig procent van de illegale kweek is bestemd voor export, stelt Daniel. Vooral vanuit Engeland, België, Duitsland, Scandinavië en de Baltische Staten zou de vraag groeien. Hierdoor neemt de criminaliteit rond hennepteelt toe. "In Nederland gebruiken vierhonderdduizend mensen hennep. Als dat alles zou zijn, hadden we een heel beheersbaar probleem."

Wietkwekers

De politie signaleert, net als bij heroïne- en cocaïnehandel, ook bij de hennepteelt een verwevenheid tussen onder- en bovenwereld. Zo zouden banken hypotheken verstrekken aan wietkwekers.

Verder helpen bedrijven en aan landbouwuniversiteiten verbonden laboratoria volgens Daniel kwekers het productieproces van hennep te optimaliseren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl