Spoeddebat over koopkracht en Najaarsakkoord
AMSTERDAM - De Tweede Kamer houdt nog deze week zowel een spoeddebat over de koopkracht voor volgend jaar als een debat over het Najaarsakkoord, dat het kabinet en de sociale partners dinsdagavond sloten.
Foto: ANP
Het spoeddebat komt er op verzoek van de linkse oppositie. Aanleiding zijn de extra maatregelen die het kabinet deze week aankondigde voor de koopkracht van ouderen, minima en chronisch zieken.
Daarnaast spreekt de Kamer over het Najaarsakkoord. Dat zijn de afspraken tussen het kabinet en de sociale partners over loonmatiging, het schrappen van de ww-premie voor werknemers en het creƫren van extra banen.
Een groot deel van de Tweede Kamer vindt het onnodig twee debatten te houden, omdat beide onderwerpen samenhangen. De coalitiepartijen vinden een apart spoeddebat over de koopkracht overbodig. Toch komt het er, omdat de voorstanders samen meer dan dertig zetels hebben, het minimum dat nodig is om een spoeddebat af te dwingen.


Startpagina