HP schrapt 560 banen in Nederland

Laatste update:  7 oktober 2008 14:41 info

AMSTERDAM - Het technologieconcern Hewlett-Packard (HP) schrapt de komende twee jaar 560 banen in Nederland. De maatregelen maken deel uit van een wereldwijde reorganisatie die het bedrijf doorvoert in het kader van de overname van de automatiseerder Electronic Data Systems (EDS).

Dat heeft HP dinsdag bekendgemaakt. Naar verwachting moeten vooral werknemers die op de loonlijst staan bij EDS Nederland vrezen voor hun baan. Bij HP Nederland verdwijnen vooral banen bij de afdeling die IT-diensten levert. De twee bedrijven hebben samen bijna 4000 werknemers in Nederland

De reorganisatie gaat vrijwel zeker gepaard met gedwongen ontslagen, aldus een woordvoerder van HP Nederland. Voor de HP'ers die hun baan verliezen, bestaat een sociaal plan, voor de medewerkers van EDS niet. HP wil daarover op korte termijn om de tafel met de vakbonden en de ondernemingsraad.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Ondernemersblog

'Verplicht je communicatiemedewerkers dagelijks gebruik te maken van je dienst of product.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl