Bonden wijzen eindbod BOVAG af

Laatste update:  22 september 2008 17:45 info

UTRECHT - De vakbonden hebben maandag het eindbod van de BOVAG voor de cao voor werknemers bij tankstations afgewezen. Zij vinden het te mager.

Foto:  ANP

Overleg met de duizenden werknemers in tankstations moet komende weken uitwijzen of er acties worden gevoerd.

De bonden eisen 3,5 procent meer loon voor een cao met een looptijd van een jaar. BOVAG biedt voor een cao met een looptijd van 22 maanden 2,5 procent per 1 oktober van dit jaar en nog eens 2,5 procent per februari 2009. Daarbij komt nog een eenmalige uitkering van 200 euro in november 2009.

Koopkrachtbehoud

De eis van de bonden zit volgens vakbondsbestuurder Jan Berghuis van FNV Bondgenoten "al aan de ondergrens'' en geeft de werknemers alleen koopkrachtbehoud. "Lager dan dat kunnen wij en de werknemers niet accepteren.''

Marco Hietkamp van CNV Bedrijvenbond noemt het "teleurstellend'' dat na zoveel overleg er nog steeds geen akkoord is.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'In Hilversum pakken ze je soms hard aan. Tien tips voor het moment dat Rutger van PowNews voor je deur staat.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Een tevreden klant is de beste vorm van reclame die je kunt hebben. Hoe krijg je die? Ik geef een paar tips!'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl