Tien miljoen voor hoogbegaafde kinderen

Laatste update:  24 augustus 2008 17:56 info

DEN HAAG - Staatssecretaris Sharon Dijksma (Onderwijs, PvdA) stelt 10 miljoen euro beschikbaar voor onderwijs aan hoogbegaafde kinderen op basisscholen. Een woordvoerder van het ministerie heeft een bericht van de NOS hierover zondag bevestigd.

Foto:  ANP

Volgens Dijksma is het onderwijs voor zulke bollebozen vaak niet uitdagend genoeg. Blijkens onderzoek presteert een derde van hen onder zijn of haar niveau. Daar komt bij, stelt de staatssecretaris, dat de politiek de neiging heeft zich te richten op onderwijs aan kinderen met een achterstand.

Andere manieren van het aanbieden van leerstof of extra lessen moeten hoogbegaafde basisscholieren meer perspectief bieden. Het Landelijk Informatiecentrum Hoogbegaafdheid is blij dat de staatssecretaris geld uittrekt voor de ongeveer 39.000 kinderen met een IQ rond 130.

Materiaal

Het centrum streeft ernaar dat elke school in Nederland beschikt over voldoende kennis van hoogbegaafdheid en de manier om hoogbegaafden in de klas te begeleiden. Het heeft daarvoor materiaal en cursussen voor leerkrachten ontwikkeld.

Het centrum vindt het ook positief dat de staatssecretaris niet streeft naar de oprichting van scholen voor hoogbegaafden. Volgens het centrum zijn zulke scholen niet goed voor de ontwikkeling van die kinderen en is het niet wenselijk dat alleen de nadruk wordt gelegd op hun intellectuele talenten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl