Mensen sparen voor later

Laatste update:  27 juli 2008 16:14 info

LEEUWARDEN - De meeste Nederlanders leggen geld opzij 'voor later'. Dit hoeft niet noodzakelijkerwijs te betekenen dat het geld is bestemd voor de oudedagsvoorziening. Dat blijkt zondag uit de gegevens van duizend spaarders, verzameld in de doelspaarbarometer van internetverzekeraar FBTO.

Foto:  ANP

Ruim een kwart (27 procent) geeft aan dat zij sparen voor later. Behalve voor de oudedagsvoorziening leggen mensen geld opzij voor hun uitvaart of bijvoorbeeld voor een huwelijksjubileum. Ruim een vijfde (22 procent) spaart om te sparen.

Ook vakanties zijn een geliefd spaardoel; 17 procent houdt daar geld voor apart. Nog maar 9 procent van de spaarders spaart voor de (klein)kinderen.

Verder wordt onder meer gespaard voor bijvoorbeeld het kopen van een auto of boot. Een hele kleine groep (1 procent) wil zeker weten dat hij of zij de studie kan betalen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Het ziet er helemaal niet zo slecht uit voor het beleggingsjaar 2012.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Dat het failliet gaan van een onderneming kan leiden tot de dood van ondernemers had ik niet verwacht.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Gemeenten

Ondernemers vinden gemeenten niet ondernemend genoeg.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duivelse derivaten

 'Derivaten zijn gevaarlijk en een belangrijke veroorzaker van de ontwrichte financiële wereld.'

Lees meer

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl