. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

Fastfood profiteert van zwakke economie VS

Uitgegeven: 23 juli 2008 15:32
Laatst gewijzigd: 23 juli 2008 15:32

OAK BROOK - McDonald's profiteert van de afzwakkende Amerikaanse economie omdat steeds meer Amerikanen liever een goedkope hamburger gaan eten dan een duur restaurant te bezoeken.

De nettowinst van 's werelds grootste fastfoodketen kwam in het tweede kwartaal uit op 1,19 miljard dollar, zo maakte McDonald's woensdag bekend.

Een jaar eerder leed het Amerikaanse concern nog een verlies van 711,7 miljoen dollar door kosten verbonden aan de verkoop van zijn activiteiten in Midden- en Zuid-Amerika. De omzet in het tweede kwartaal steeg met 4 procent naar 6,07 miljard dollar. De cijfers zijn beter dan verwacht.

Klanten

McDonald's wist meer klanten naar zijn restaurants in de Verenigde Staten te lokken met goedkope menu's. Maar ook internationaal liepen de zaken goed. In Europa steeg de verkoop met 7,4 procent, geholpen door de zwakke dollar.

In Aziƫ en het Midden-Oosten nam de verkoop met 8,8 procent toe. Daarnaast verhoogde het bedrijf zijn prijzen in een groot aantal markten om de hogere kosten van ingrediƫnten en brandstof op te vangen.

© ANP

Overig nieuws

advertentie
advertentie

Top Spaarrentes

Rente

De financiering van een dijk langs de Lek levert bijna vier eeuwen later nog steeds rente op.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Beurs

Innovatie 360

Naar het werk in een auto die op koffie rijdt, drie ideeën die bedorven voedsel tegengaan en de universele 3D-bril.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'De tijd van sterke of aanzienlijke winststijgingen lijkt voorlopig voorbij'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Vastgoed

Rond vastgoedondernemer Evert Kroon hangt sinds de affaire ‘Des Bouvrie’ de zweem van belastingfraude. Een portret.

Lees verder op NUzakelijk.nl